Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти до змісту

Головне меню

Музей коледжу

Музей історії коледжу та краєзнавства при Золочівському фаховому коледжі Львівського національного аграрного університету створено 21 квітня 2006 року на підставі наказу №11-Р.  Приміщення музейної кімнати розміщене в будинку «Просвіта».
Завдяки зусиллям керівництва коледжу : директора Павлюка М.В., заступника директора з навчальної роботи  Вислободського П.Й. , заступника директора з виховної роботи  Барило О.М., викладачів циклової комісії суспільних дисциплін  Вовка Є. П., Мальченюк Т.В., Колішко М.  вдалося зібрати експонати, які лягли в основу експозиції.
До основних фондів музею належать : чорні глечики(3 шт), глечики-близнюки (2 шт), глечик червоний, глечик чорний амфора, миска глиняна, прядка, шафа
креденс, цебро, рубель, праска, лампа гасова (2 шт), веретено, скриня, вишиваний рушник (3 шт),чоловіча вишивана сорочка (2 шт.). До допоміжних фондів музею належать: стенди «Утворення технікуму», «Розбудова технікуму», «Коледж в структурі ЛНАУ», «Культурне і спортивне життя коледжу», «Наше сьогодення» та «Наші земляки у Другій світовій війні».
Характеристика експозиційних розділів: експозиція музею в хронологічному порядку розкриває етапи становлення коледжу та містить окремий етнографічний куток,який дає нам відомості про побут та культуру наших предків. Експозиція має окремо визначені тематичні розділи, що відповідає історико
краєзнавчому профілю музею.
Стаціонарна експозиція музею естетично оформлена, технічно оснащена, забезпечена світло та аудіообладнанням. Вона постійно оновлюється та доповнюється силами педагогів та студентів коледжу.
Тематика експозиційних розділів:
1.Утворення технікуму
базується на матеріалах про заснування села Новоселище та реорганізацію будинку шахтоуправління в приміщення технікуму. Всі відомості підтверджені документами та фотографіями.
2.Розбудова технікуму
експозиційний розділ базується на матеріалах про будівництво нових установ в селі Новоселище. Містить картосхему розбудови, на якій позначено яким чином відбувалась розбудова вулиць, де розміщувались гуртожитки та житлові будинки, школа, садочок, технікум. Містяться детальні матеріали про гуртожиток, умови проживання та стан.
3.Коледж в структурі ЛНАУ
експозиційних розділ містить в собі положення про входження коледжу в структуру Львівського національного аграрного університету, інформацію про проведену роботу від того часу. Це все підтверджено фотографіями та документами.
4.Культурне і спортивне життя коледжу
експозиція складається із дипломів, грамот на нагород, отриманих студентами коледжу від його застування та до сьогодні. Активний розвиток спорту підтверджується неодноразовими призовими місцями  в обласних та всеукраїнських змаганнях. Висвітлено досягнення художніх колективів коледжу у Всеукраїнському фестивалі художньої творчості серед аграрних ВНЗ І-ІУ р.а. «Софіївські зорі».
5.Наше сьогодення
експозиція містить інформацію про заходи, які є традиційними для коледжу та постійно оновлюється. На стенді містяться статті з фото про святкування заснування коледжу та «Козацькі забави», які щорічно проводяться 13 вересня. Є відомості про Фестиваль студентської творчості, який також є традиційним і учасниками котрого є студенти з першого по четвертий курс всіх спеціальностей.
6.Наші земляки в Другій світовій війні
в даному експозиційному розділі зібрано матеріали про воїнів Другої світової війни, які родом з села Новоселища, або ближніх сіл. Маємо альбом, де зібрана коротка інформація про учасників війни, документи, що їх ідентифікують та фотографії.
7.Етнографічний куток
представлені елементи побуту та одягу українців минулих століть. Експозиція активно поповнюється не лише студентами та викладачами, але й місцевими жителями.
Організаційна робота: в коледжі регулярно проводяться екскурсії для студентів першого курсу для ознайомлення з історією коледжу та історією краю. Екскурсії проводяться для учнів місцевої школи та гостей коледжу. Ведеться книга відгуків про екскурсії. Студенти залучаються до пошукової роботи по виявленню нових експонатів та для виготовлення стендів. Традиційними є виховні години, присвячені патріотичному вихованню( Козацькому роду нема переводу», «Символи України», «Що для мене означає вишиванка» та конкурси рефератів («Народна вишиванка», «Мої обереги», «Найсмачніша страва в глечику»).
Ведеться розробка циклу лекцій про культуру і побут краю, розробляється цикл лекцій «З історії походження населених пунктів».
Проводиться робота над формуванням та наповненням нового стенду про учасників АТО/ООС.  До пошукової роботи залучаються студенти та викладачі.
На основі матеріалів музею створюються презентації коледжу,  відеофільми про коледж.
Підготовано 12 екскурсоводів с числа студентів.
Раз на місяць проводяться засідання ради музею. Періодично виконання плану роботи музею розглядається на засіданні циклової комісії кураторів груп та педагогічної ради коледжу.

Зміст екскурсії:
Історія села:
Новоселище
ця назва зявилася на карті вже у повоєнні роки, коли на місці пустиря, порослого чагарником і полином, виросло благоустроєне шахтарське містечко.
Про поклади  бурого вугілля було відомо ще з передвоєнних років. Першим про наявність вугілля в межах даного району повідомив у 1912 р геолог М.М. Тетльов. Перша вугільна шахта, на якій видобувалося буре вугілля, була відкрита у 1936 р на землях, які належали польському пану Юзефу Кашиці. Шахту копали пів року ( за спогадами п. Жуковського із села Лука). Але тільки з встановленням радянської влади видобуток вугілля став промисловим.
В 1947 р почалося будівництво шахт і житлових будинків. Всього в експлуатацію було введено 7 шахт: 4
в с. Новоселище, 2 в с. Козаки, 1 в с. Тростянець, на яких працювало 3тисячі робітників. В основному  були жителі з навколишніх сіл, а також запрошено шахтарів з Донбасу. Шахти працювали цілодобово в три зміни. Видобуток сягав 150 тонн за зміну. Працювали в основному вручну, оскільки товщина пластів вугілля 80-100 см не дозволяла використовувати вугледобувну техніку.
Для зв
язку з райцентром було покладено вузьколінійне полотно, по якому здійснювалось вивезення видобутого вугілля.
Одночасно з будівництвом шахт велося будівництво житлових будинків. Першими вулицями селища були Молдавська і Вугільна. В 1948 були збудовані гуртожитки для шахтарів та закінчено забудову вулиці Зеленої, а також школи-десятирічки.
В 1949 з
явилися перші будинки по вулиці Печерській. В  цьому ж році було закінчено будівництво шосейної дороги, яка сполучила шахти з центральною магістраллю Львів-Тернопіль в селі Плугів. В центрі селища було закладено парк.
.З ростом населення селища покращувалися і культурно-побутові умови. В 1950 р був побудований будинок культури на 360 місць.
В 1955 р було закінчено будівництво адміністративного будинку Золочівського шахтоуправління, яке згодом було передано під восьмирічну школу. В цьому ж році було побудовано лікарню, продуктовий магазин, дитячі ясла.
В селищі була своя селищна рада, яка підпорядковувалась Золочівській міськраді. В 1959 р робітниче шахтарське селище було офіційно перейменовано на село Новоселище.


Золочівський сількогосподарський технікум створений згідно постанови Ради міністрів УРСР від 13 вересня 1958 р на базі колишнього Золочівського шахтоуправління.
В лютому 1959 р. Львівський сільськогосподарський технікум плодоовочівництва переїхав на цю базу.
В той час у технікумі навчалося : агрономів
плодоовочівників 90 чол, бухгалтерів с\г виробництва 50 чол, агрономів рільників 50 чол
Навчання проходило в одноповерховому приміщенні
колишній конторі шахтоуправління та восьмиквартирному житловому будинку. Учні проживали у двох типових будинках гуртожитках, і в 5-ти колишніх житлових будинках. Скрізь було пічне опалення, не було води, каналізації, а освітлення здійснювалось від пересувної електростанції, встановленої ще в 1946 р.
На підставі рішення виконкому Львівської обласної ради № 486 від 26 червня 1958 року приміщення середньої школи №6 Золочівського району в с.Новоселище було передано Золочівському сільськогосподарському технікуму.

70-ті рр. ХХ ст.
роки побудов. За цей час було збудовано:
1970 р до с.Новоселище підведено газопровід і котельню, яка до того працювала на вугіллі, переведено на блакитне паливо.
1971 р
їдальню на 200 місць
1973 р
лабораторний корпус
1974 р
в с. Новоселище повністю закінчена газифікація житлових будинків
1975 р
чотирьохповерховий гуртожиток №8
1976 р
дитячі ясла-садок
1977 р
гаражі для автомашин
1980 р
силами студентів, лаборантів і викладачів була збудована теплиця площею 200 кв м,  яка забезпечувала студентську їдальню свіжими овочами цілий рік

Історія становлення навчального закладу:
Історія започаткована 13 вересня 1958 року наказом №750 Міністерства сільського господарства УРСР. У наказі було визначено перемістити Львівський сільськогосподарський технікум плодоовочівництва з м. Львова в с. Новоселище Золочівського району Львівської області. Таке переміщення було зумовлене тим, що підготовка висококваліфікованих кадрів повинна проходити на виробничій базі.
На даний час навчається близько 700 студентів: 500 на стаціонарі, 200 на заочній формі.
Важливо, що коледж не змінив свого технологічного спрямування і зараз готує фахівців, які потрібні майже всім галузям сільського господарства, а саме:
Бухгалтерський облік;
Організація і технологія ведення фермерського господарства;
Виробництво і переробка продукції рослинництва;
Виробництво і переробка продукції тваринництва;
Агроінженерія;
Ветеринарна медицина;

за заочною формою навчання


Виробництво і переробка продукції рослинництва;
Виробництво і переробка продукції тваринництва;
Агроінженерія.
     
В коледжі добре налагоджена ступенева підготовка. Укладено угоди про співпрацю з вищими професійно-технічними училищами та професійними ліцеями: Плужненським Хмельницької області, Угнівським, Золочівським, Поморянським, Олеським Львівської області, Буданівським Тернопільської області. Випускники цих навчальних закладів продовжують навчання в коледжі за скороченими термінами. Випускники коледжу продовжують навчання за скороченими термінами в Львівському національному аграрному університеті, Львівському національному університеті ветеринарної медицини і   біотехнологій ім.С.Гжицького.
  Значних успіхів коледж досяг в навчальній роботі та вихованні молодого покоління.
Золочівський коледж ЛНАУ брав участь у всіх конкурсах, які проводились Науково -   методичним центром Міністерства аграрної політики України.
На всіх конкурсах були відзначені представники коледжу, їх підготовка та рівень. На належному рівні була оцінена навчально-матеріальна база коледжу, професійний та методичний рівень.
Особливою віхою в житті коледжу є робота в структурі Львівського національного аграрного університету.
В тісній співпраці з ректоратом, деканатами, кафедрами університету та під вмілим керівництвом ректора університету, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка УААН Снітинського Володимира Васильовича заклад помітно виріс, навчально-виховний процес набув нового прогресивного змісту та якісного наповнення.
У 1997 р. коледж було приєднано до структури Львівського національного аграрного університету. Наказом №190 від 17 червня «Про вдосконалення мережі вищих навчальних закладів» на базі Золочівського сільськогосподарського технікуму було створено Золочівський технікум Львівського державного аграрного університету
За сприяння ректорату університету в 2007 році наказом №403 Міністерства аграрної політики України від 8 червня технікум перейменовано в Золочівський коледж Львівського державного аграрного університету, а в 2008 р
Золочівський коледж Львівського національного аграрного університету. Це ставить коледж на новий, вищий щабель розвитку, відкриває можливості якісного зростання.

У 1999 р. директором коледжу став М. В. Павлюк. Завдяки йому в усіх напрямах діяльності навчального закладу почалися кардинальні зміни. Коледж досяг значних успіхів у навчальній роботі та вихованні молодого покоління. За останні роки на базі навчального закладу проведено низку методичних навчань ради директорів ВНЗ ІІІ рівнів акредитації Львівської області, засідання методичних комісій науково-методичного центру Міністерства аграрної політики України.
У 2010 р. завдяки цілеспрямованій і наполегливій праці колективу й адміністрації коледжу, їхнім досягненням у навчально-виховній та методичній роботі Золочівський коледж Львівського національного аграрного університету визнано лідером галузі агропромислового комплексу України.
З нагоди ювілею(50-річчя) директор коледжу М. В. Павлюк нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани», чотирьом викладачам присвоєно звання «Відмінник аграрної освіти», трьом
звання «Відмінник технічної освіти».
Колективи художньої самодіяльності коледжу  постійно були учасниками й лауреатами Всеукраїнського фестивалю художньої творчості аграрних вишів «Софіївські Зорі». У навчальному закладі видається газета «Вісті коледжу».
Спортсмени коледжу неодноразово ставали переможцями обласних змагань з футболу, тенісу, гирьового спорту.

Символи коледжу:
Гасло герба коледжу
крилатий вислів SAPERE AUDE «Прагни бути мудрим», тож колектив вишу наполегливо працює над тим, щоб сучасні та наступні покоління молоді ставали мудрими господарями на рідній землі та ніколи не втрачали віру у велике майбутнє нашого села й усієї України.
Гімн та герб

Директори коледжу:
Горбатюк Аркадій Пилипович
Барило Григорій Макарович
Пономаренко Віктор Федорович
Білан Михайло Пилипович
Висоцький Іван Семенович
Павлюк Микола Васильович

Назад до змісту | Назад до головного меню